Menu
Your Cart

Riedlentės vaikams

Riedlentės vaikams - tai ne tik puiki pramoga su draugais, bet ir aktyvus laisvalaikis, lavinantis jų koordinaciją, bei sutvirtinantis viso kūno raumenis. Lietuvoje tai jau tapo itin populiariu vaikų laisvalaikio užsiėmimu, turint omenyje, jog riedlenčių parkų gausa neatsiliekame nuo kitų Europos šalių. 

Tačiau prieš paskatinus ar padėjus vaikui pamatus šioje ekstremalioje sporto šakoje, labai svarbu atitinkamai parinkti pirmąją riedlentę, kuri tiek apsaugotų jį, tiek padėtų lengvai ir greitai pradėti riedėti miesto gatvėmis ir riedlenčių parkais.

Kaip teisingai parinkti riedlentę vaikui?

Prieš renkant riedlentes vaikams, vienas svarbiausių apsektų į kurį verta atsižvelgti - medžiaga. Teigiama, jog vienos iš patvariausių ir ilgaamžiškiausių riedlenčių yra pagamintos iš Kanados klevo. 

Turint omenyje vaikiškos riedlentės dydį, jos ilgis nėra toks svarbus, nebent Jūsų vaikas yra išskirtinai aukštas. Tačiau vaikiškos riedlentės plotis yra aspektas, į kurį būtų verta atkreipti ypatingą dėmesį. 

Pavyzdžiui, jei Jūsų vaikas yra ganėtinai standartiško ūgio ir pėdos dydžio savo amžiaus grupei, patariame rinktis riedlentę, kuri nebūtų platesnė nei 7,5 coliai. Tačiau, jei Jūsų vaikas yra kiek nestandartinio ūgio ir pėdos dydžio, tuomet rekomenduojame rinktis iki 8 colių pločio riedlentes vaikams.

Jei norite išsamesnio gido pagal vaiko amžių, patariame atkreipti dėmesį į šiuos vaikiškų riedlenčių išmatavimus:

vaikai, kurių ūgis yra mažesnis nei 1 metras, turėtų rinktis šių matmenų vaikišką riedlentę - 27,2 - 27,6 x 6,5 - 6,75 colių (ilgis - apie 70 cm)
vaikams iki 1,4 metrų aukščio (bei tarp 6-8 metų), patariame rinkti riedlentę pagal šiuos išmatavimus - pagrindo dydis - 28 x 7 coliai. (ilgis - iki 71 cm.)
vaikams iki 1,5 metrų ūgio (nuo 9-12 metų), patariame rinkti riedlentę pagal šiuos išmatavimus - pagrindo dydis yra 29 x 7,3 cm (ilgis iki 74 cm).
vaikams nuo 13 metų jau galima taikyti suaugusiųjų riedlenčių dydžius.

Nuo kokio amžiaus patariama vaikui rinktis riedlentę?

Paprastai vaikiškų riedlenčių modeliai būna skirti vaikams jau nuo 5-6 metų amžiaus. Jos būna itin mažo dydžio ir itin lengvos. Kaip bebūtų, nors vaikas gali labai norėti ir jaustis tvirtai pradedant riedėti nuo tokio jauno amžiaus, labai svarbi yra nuolatinė suaugusiųjų priežiūra. 

Vaikiškų riedlenčių tipai 

Patariame pradėti nuo klasikinių riedlenčių tipų vaikui, tačiau jei jis jau yra pažengęs, galite pasižvalgyti ir į specializuotas riedlentes:

Longboard - tai ilgos lentos su dideliais ir minkštais ratukais.

Cruiser - idealus pasirinkimas mokyti vaikus nuo 5 metų, kurių ratukai yra ganėtinai minkšti ir skirti riedėti miesto gatvėmis.

Snakeboard - riedlentė skirta norintiems atlikti kaskadinius triukus.

Flowboard - itin manevringa riedlentė, kuri taip pat tiks atlikti kasdkadinius triukus.

Kaip išrinkti tinkamus vaikiškos riedlentės ratukus?

Patariame vaikui rinkti tokius riedlentės ratukus, kurie nėra itin standūs ir kieti. Turėkite omenyje, jog tokio tipo ratukai rieda kur kas greičiau, tačiau jų sukibimas bei smūgių sugėrimas yra prastesnis. Pirmajam važiavimui vaikui labiau tiks minkšti ratukai, kurie nėra tokie greiti, tačiau turi geresnį sukibimą su kelio danga ir efektyviau sugeria smūgius.

Taip pat, didesnio dydžio ratukai yra paprastai skirti vyresniems riedlentininkams, nes padeda išvystyti didelį greitį, tačiau yra ne tokie manevringi. Paprastai mažiesiems riedlentininkams renkamasi mažesnio dydžio ratukus, nes jie nesuteikia tokio didelio pagreičio pirmą ir yra manevringesni. Tokio tipo ratukai priverčia jaustis stabiliai ir padeda atliekant triukus. Vaikui patariame rinktis 50-53mm skersmens ratukus.

Garantuojame, jog Sportvision.lt parduotuvėje įsigysite geriausios kainos ir kokybės santykio vaikiškas riedlentes internetu itin greitai ir sklandžiai!

Šioje kategorijoje prekių nėra.